جشنواره مشارکت مردمی استفاده بهینه از آب شهری (بهداشتی و شرب)
 
قالب وبلاگ
اطلاعیه ها
جوایز جشنواره

ایجاد نگاه مشترک و همگرایی همه‌جانبه‌ مردم و مسوولین در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات در راستای بهینه سازی مصرف آب گامی موثر جهت صیانت و حفاظت از این مایه بی بدیل و مدیریت منابع آبی کشور و استان خواهد بود.

.

« نقش مشارکت‌های اجتماعی » در تحقق اهداف و همچنین فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی جهت جلوگیری از وقوع چالش ها و مشکلات عدیده آبی کشور در زمان حال و آینده ی نه چندان دور، غیر قابل انکار می باشد.

از طرفی دیگر شعار ملی امسال نیز "همدلی و همزبانی دولت و مردم" که بر نقش ویژه مشارکت‌های اجتماعی در تحقق اهداف وزارت نیرو که همانا تامین آب بهداشتی و کیفی می باشد تاکید دارند.

موضوع "مشارکت" با زندگی انسان پیوند عمیقی داشته و اقدامی حیاتی و سازنده است که به نقش فعال و خلاق و اثربخش مردم توجه دارد و هر جامعه‌ای توفیق دست یابی به آن را داشته باشد، ثمرات ارزشمند آن را خواهد چشید.

مشارکت به عنوان یکی از مبانی اساسی و اصولی مردم سالاری در دنیای امروز، صرفا یک واژه نمادین نیست؛ چرا که منجر به نتایج مثبتی چون افزایش بهره‌وری، ایجاد وحدت و یگانگی، تحول و دگرگونی، توسعه پایدار و سهیم شدن همه مردم در پذیرش مسئولیت می‌شود.

همه ما بر این باوریم که نهادینه کردن استفاده درست از آب علاوه بر تلاش‌های حاکمیت و دولت یک وظیفه همگانی است که مهمترین هدفش، حفظ منابع آبی کشور و توزیع عادلانه آب سالم و بهداشتی میان اقشار مختلف مردم در اقصی نقاط کشور می باشد. بنابراین ضروری است که با مشارکت همه دستگاه هها و نهادهای مرتبط با آب، مردم و آموزش‌های صحیح و به موقع، بتوانیم جهت برون رفت از بحران آب گام برداریم
[ 3 خرداد 94 ] [ 07:13 ] [ abfa Qom ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic